Біографії художників-плакатистів в енциклопедичних виданнях

/ наукова
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 22.


На базі аналізу публікацій, присвячених художникам-плакатистам в «Українській радянській енциклопедії», визначено ключові логічні позиції та структурної репрезентації біографії й основних творів ключових плакатистів. Проаналізовано енциклопедичні тексти та визначено генеральну лінію авторів, які наповнювали енциклопедичний контент біографічними довідками. Визначені головні відмінності та підходи у репрезентації як біографії самого митця, так і відбору ілюстрацій в залежності від фахової підготовки автора. Аналіз енциклопедичного контенту пов’язаний з біографіями художників-плакатистів, виявив, що використання територіально-хронологічного підходу в побудові структури енциклопедичного наповнення, виключив можливість охоплення більш загального формату існування митця та мистецького твору в інформаційному просторі. Запропонована Л.Владичем структура та система стала доречною і прогресивною станом на 1982 р., і задала тональність для наступних універсальних енциклопедичних видань. На жаль, методологічні підходи багатьох енциклопедичних редакційних колегій не змінилися. Розкрито тенденцію використання плакатних аркушів як ілюстрацій енциклопедичних статей присвячених біографіям художників-плакатистів, простежено зміну кількісного та якісного візуального наповнення «УРЕ». Визначено необхідність подання у текстовому варіанті пояснень до залучених в якості ілюстрацій політичних плакатів та карикатур.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Vol 3. №01-02 (англ.) Стародавній Київ Археологія Києва. Дослідження і матеріали. Збірник наукових праць Батьківщина святого Володимира: Волинська земля у подіях Х століття (Міждисциплінарні нариси ранньої історії Руси-України) Боротьба дисидента Валентина Мороза із радянським режимом під час його другого ув'язнення (1970-1979) Роль України в інституалізації Співдружності Незалежних Держав

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.