Демократія у Європі: зародження та поширення

/ наукова
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2020. – Вип. 153 (2).


Аналізуються витоки та основні етапи еволюції демократії у Європі; автор виходить з установки про те, що підґрунтям розвитку європейської демократії стали політико-правові системи Стародавніх Греції та Риму, філософські та політичні трактати Дж.Локка, Ш.Л.Монтеск’є, Ж.-Ж.Руссо, І.Канта та ін. Важливу роль в утвердженні моральних принципів демократичного устрою Європи відігравала християнська віра, її вкорінення у суспільній свідомості та менталітеті європейських народів; згідно своїй первинній сутності, демократія передбачала, що важливі рішення приймає тільки народ, який нікому не передавав своїх прав. Цей принцип знаходив втілення в тому, що громадяни збиралися на засідання Народних зборів, щоб обговорити різноманітні питання свого життя – економічні, політичні, культурні: оголошення війни і встановлення миру, укладання союзів, обрання посадових осіб і заслуховування їх звітів, надання цивільних прав, захист країни, релігійні питання тощо. Спираючись на політико-правові та культурні традиції стародавніх греків та римлян на Європейському континенті почалась розбудова демократії як складний довготривалий процес. Ретроспективний погляд підтверджує слушність поглядів про те, що були різні періоди у історії європейських країн, зокрема й відхилення від демократичних принципів, а в окремих із них, доволі відчутні. Проте, поступ держав західного ареалу, особливо останнього періоду, є показовим того, що демократичні цінності все відчутніше брали гору, а розвиток цих держав базується на цінностях свободи і демократії.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.