До історіографії старого українського консерватизму

/ наукова
стаття
Опис:
Історіографічні дослідження в Україні: Збірник наукових праць / НАН України. Інститут історії України. – 2018. – Вип. 29.


У статті проаналізовано праці, присвячені історії українського консерватизму, зокрема періоду його формування і становлення, умовно названого старим українським консерватизмом. З’ясовано, що дослідження вказаної теми було започатковане в діаспорі, в Україні ж український консерватизм почали вивчати лише зі здобуттям незалежності. Абстрагуючись від теоретико-методологічних напрацювань західноєвропейських учених, українські дослідники досліджують український консерватизм у контексті світових тенденцій та з урахуванням історико-регіональних особливостей. Такими, зокрема, є тривалий бездержавний статус України та культурні відмінності українців. Аналіз історіографії старого українського консерватизму дозволяє виокремити низку перспективних питань для подальшого студіювання. Це, зокрема, потреба теоретичного узагальненні вказаного питання, залучення міждисциплінарних підходів задля всебічного висвітлення теми, її персоніфікація шляхом дослідження індивідуальних практик діячів консервативного напряму.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.