До історії печатки «4-го технічного куреня Сірожупанників» Дієвої армії УНР, кінець 1918–1919 років (із фондів НМІУ)

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 4. – Київ, 2019.


У статті подано опис печатки “4-го технічного куреня Сірожупанників” і на основі аналізу документальних джерел висвітлено роль цього куреня в системі Дієвої армії УНР. Стаття охоплює період із 14 листопада 1918 р. до 6 грудня 1919 р., коли Українську Державу змінила Директорія УНР, Армія УНР перейшла до партизанських методів боротьби, що розпочалися Першим Зимовим походом. У працях про українські збройні сили та окремі роди військ, що боролися за утвердження відновленої УНР, побіжно згадуються технічні курені, зокрема й 4-й технічний курінь Сірожупанників. Але його формування та бойовий шлях ще не були предметом окремого дослідження.

Історія сірожупанників, або сірих, пов’язана з подіями Першої світової війни та Української революції 1917–1921 рр. Збройні сили УНР формувалися у боях із більшовицькою, білою, польською арміями. Технічні курені в сухопутних військах Дієвої армії УНР були нечисленні. В січні 1919 р. почалося формування інженерних військ: створення кількох інженерних і телеграфних сотень. Протягом бойових дій 1919 р. технічний курінь Сірожупанників функціонував у тяжких умовах у складі різних дивізій.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.