До питання первісного розташування ікон у іконостасі Андріївської церкви

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 4. – К.: Національний музей історії України, 2019.


У статті розглядається питання розташування ікон у іконостасі Андріївської церкви сер. XVIII ст., які, відповідно до своїх іконографічних сюжетів, розміщені у певних рядах. Розташування ікон, зокрема святкового ряду, здебільшого не відповідає канонічній іконографічній програмі іконостаса, де образи мають розміщуватися певним чином за літургійним церковним роком або хронологією євангельських подій. Донині таке довільне розташування ікон не мало чіткого трактування. Проте досліджені фотоматеріали поч. ХХ ст. із зображенням інтер’єру Андріївської церкви дають підстави припустити, що розташування ікон було інакшим. Мета цієї роботи – здійснити реконструкцію первісної іконографічної програми святкового ряду в іконостасі Андріївської церкви.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.