До питання про «етнічні чистки» в роки Другої світової війни

/ історична
стаття
Опис:
Народна творчість та етнологія: №1 / НАНУ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського. – К., 2020.


У статті вперше висвітлюється невідома в Україні інформація про таємний план румунського військового профашистського диктатора І.Антонеску щодо примусового виселення з території Румунії часів Другої світової війни 991 265 етнічних українців та росіян / липован. В основі розробки і планованого здійснення такого завдання лежала тодішня хибна фашистська теорія про «чистоту нації», а також прагнення румунського керівництва позбутися слов’янського етнічного елементу як імовірного чинника впливу на ситуацію в Румунії в умовах антирадянської війни. Згідно з Меморандумом про етнічну чистку румунських територій від слов’янського населення шляхом його форсованого переселення на схід, за межі Румунії мали бути виселені етнічні українці не лише з приєднаних у 1918 році територій Бессарабії та Буковини, але й з дельти Дунаю, Мараморощини та Банату. І лише військова поразка Німеччини під Курськом улітку 1943 року та вимушений прискорений відхід її союзників, у тому числі й Румунії, на захід унеможливило реалізацію цих намірів щодо етнічної чистки румунської території від автохтонного українського етносу.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.