Добровільний виїзд до нацистської Німеччини жителів м. Люботин Харківської області в 1941–1943 рр.

/ наукова
стаття
Опис:
Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 3 (25) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2019.


Дослідження присвячено вивезенню нацистською окупаційною владою жителів м. Люботин у 1941–1943 рр. із їхньої згоди до гітлерівської Німеччини. Актуальність теми полягає в тому, що в регіональній історичній науці ця розвідка висвітлює її однією з перших. У процесі дослідження з’ясовано причини добровільного виїзду громадян до Третього райху. Під час написання розвідки ми керувалися принципами історизму, системності та об’єктивності, застосовуючи ретроспективний і статистичний методи.

За результатами проведеного дослідження було зроблено висновок: по-перше, нині тема «Добровільний виїзд до нацистської Німеччини жителів м. Люботин Харківської області в 1941–1943 рр.» є малодослідженою і досить перспективною; по-друге, добровільний виїзд населення до гітлерівської Німеччини був складником загальної політики військового керівництва Третього райху щодо населення окупованих територій у роки Другої світової війни.

Результати цього дослідження можуть бути використані викладачами, студентами, учнями під час підготовки та проведення лекційних, семінарських занять і уроків у вищих та середніх навчальних закладах, для проведення конференцій, наукових симпозіумів.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.