Документальні матеріали з колекції НМІУ, що висвітлюють комплекс колективізаційних заходів радянської влади в УСРР наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років (фондова група зберігання «Рукописні документи»)

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 4. – Київ, 2019.


У статті здійснено огляд матеріалів фондової групи зберігання «Рукописні документи», що можуть ілюструвати в експозиції музею соціально-економічні та політичні заходи радянської влади в українському селі наприкін. 1920-х – на поч. 1930-х рр. Серед матеріалів – посвідчення уповноважених із хлібозаготівель, документи про сплату єдиного сільгоспподатку, самооподаткування, акти про усуспільнення селянського майна під час суцільної колективізації тощо. Насильницьке втілення більшовицькою владою колективізаційних заходів в Україні та опір цим заходам українських селян, зрештою, призвели до найбільшої української трагедії ХХ ст. – Голодомору 1932–1933 рр.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.