Документи державних польських і українських архівів про депортацію українців у 1944–1946 рр.

/ наукова
стаття
Опис:
Історичний архів. Наукові студії: збірник наукових праць. – Миколаїв: Видавництво ЧДУ ім. Петра Могили, 2011. – Вип. 7.


Розглянута специфіка документів, що відносяться до процесу депортації українців з Польщі до УРСР у 1944–1946 рр. До таких документів історики вже звертались, а частина їх уже опублікована. Однак, дослідниками використовуються, як правило, лише документи архівів одного регіону, однієї країни, або матеріали центральних архівів. У даній статті вперше зроблений короткий огляд особливостей ширшого кола архівів – центральних і обласних в Україні, при чому розглянуті як матеріали архівів південних областей, так і західних, де адаптація переселенців мала істотні відмінності – соціальні, побутові, культурні. Щодо Польщі, то й тут є істотні відмінності в інформації, що міститься в документах державних центральних і воєводських архівів. Проаналізована специфіка фондування та особливості самих документів, що зберігаються в різних архівах. Деяка інформація в архівних матеріалах є суперечливою, однак для історика вона є джерелом для аналізу, а не простого відтворення.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.