Дослідження неіснуючого українського села Старе Брусно у Польщі із застосуванням даних лазерного сканування

/ наукова
стаття
Опис:
Краєзнавство. – 2017. – №1-2.


Мета дослідження полягала у тому, щоб показати можливості вивчення cакральних об’єктів і будинків неіснуючого українського села Старе Брусно із використанням даних лазерного сканування (АLS – Airborne Laser Scanning) або так званих даних лідарових (LІDAR – airborne light detection and ranging).

У праці зроблено огляд історичної літератури про село Старе Брусно, а також аналізовано літературу, пов’язану із повітряним лазерним скануванням та наукові статті, у яких ALS був використаний у якості методу інвентаризації археологічних об’єктів, які у значній мірі допомогли у проведенні наших досліджень неіснуючого села.

Описано застосовану методику у даному дослідженні. А саме, способи порівняльного аналізу історичних карт в ArcMap із даними ALS. Це дозволило знайти місця, де були колись cакральні об’єкти і будівлі. До цього використано також дані ALS щодо крутизни схилів.

На підставі цих результатів можна зробити висновок про те, що надземне лазерне сканування дозволяє після фільтрування рослинності детально відновити сакральні об’єкти і колишні будівлі, дороги, а також візуалізувати існуючий рельєф місцевості, як це зроблено для території неісніючого на сьогодні українського села Старе Брусно.

Використання даних лазерного сканування відкриває нові перспективи. Сканування генерує детальні дані і може застосовуватись в аналізі територій, на яких об’єкти були знищені раніше і не існують сьогодні.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.