Джерела вивчення музейної соціології в Україні на прикладі праць академіка ВУАН Ф.І. Шміта

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 2. – Київ, 2017.


Стаття присвячена дослідженню витоків актуального напрямку сучасної музейної діяльності в Україні – музейній соціології, з початку 1990-х рр. відображеного у значному масиві публікацій із різних аспектів вивчення потреб, мотивацій, очікувань, типів поведінки, соціально-демографічного портрета та соціальних категорій аудиторії музеїв. За корпусом історіографії здійснено ретроспективний огляд здобутків музейної соціології та певну періодизацію цього актуального напрямку музейної діяльності з початку 1990-х рр. Відстежено приклади вивчення аудиторії українських музеїв і в інші історичні періоди (XVIII–ХХ ст.), з’ясовано, що принцип роботи музейника задля відвідувача з’явився раніше за 1990-ті рр. Для розв’язання завдання статті проаналізовано наукову спадщину академіка ВУАН Шміта Ф.І. (1877–1937) та літературу про нього, на основі аналізу наукових праць ученого та свідчень його практичної діяльності зроблено висновок про них як про певні підвалини української музейної соціології.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.