Галицький єпископ Петро – ставленик і дипломат Данила Романовича

/ історична
стаття
Опис:
Український історичний журнал. – 2013. – Вип. 5 (№512). – 240 с.

Ідеться про руського «архієпископа Петра», котрий, за свідченням двох серед-
ньовічних англійських джерел, у 1244–1245 рр. побував на Заході, узяв участь
у роботі І Ліонського собору, де виступив із докладною інформацією про та-
тар. Обґрунтовується концепція, що згаданий у хроніках Петро був єпископом
Галича, якого князь Данило Романович поставив на місце збіглого 1242 р. до
Угорщини галицького владики Артемія. Висувається припущення, що єписко-
пом Петром міг бути колишній ігумен київського монастиря Св. Спаса Петро
Акерович. Подано критичний аналіз літератури з цієї проблеми.
Ключові слова: архієпископ Петро, Галицько-Волинська держава, Данило
Романович, Галицька єпархія, IІдеться про руського «архієпископа Петра», котрий, за свідченням двох середньовічних англійських джерел, у 1244–1245 рр. побував на Заході, узяв участь у роботі І Ліонського собору, де виступив із докладною інформацією про татар. Обґрунтовується концепція, що згаданий у хроніках Петро був єпископом Галича, якого князь Данило Романович поставив на місце збіглого 1242 р. до Угорщини галицького владики Артемія. Висувається припущення, що єпископом Петром міг бути колишній ігумен київського монастиря Св. Спаса Петро Акерович. Подано критичний аналіз літератури з цієї проблеми.

Ключові слова: архієпископ Петро, Галицько-Волинська держава, Данило Романович, Галицька єпархія, I Ліонський собор, Петро Акерович. Ліонський собор, Петро Акерович.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.