Глобальна чи всесвітня історія? Вплив концепцій глобалізації на вивчення і викладання історії

/ наукова
стаття
Опис:
Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини. – Вип. 21. – Тернопіль: Видавництво ТНПУ ім. В.Гнатюка, 2018.


У статті здійснюється порівняння глобальної і всесвітньої історії, висвітлюється їхній взаємовплив. Показано, що глобальна історія є міждисциплінарною галуззю наукових досліджень, предметом якої є історія глобалізації. Вона вивчає цей феномен в цілому та різні його складові з історичної перспективи. Всесвітня історія має багато спільного з глобальною історією, коли здійснює макроісторичний аналіз. У цьому разі їх однаково цікавлять “великі” теми, що охоплюють тривалі історичні періоди, події і процеси, значення яких виходить поза культурні й державні кордони, виявлення взаємозв’язків і взаємовпливів між спільнотами у глобальному масштабі та чинників, що продовж історії об’єднували і роз’єднували світ.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.