Господарство та торговельні зв'язки населення Перемишльської землі в ІX-XІІІ ст.

/ історична
стаття
Опис:
Рудий, Василь. Господарство та торговельні зв'язки населення Перемишльської землі в ІХ-ХІІІ ст. // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 37. — Част. 1. — Львів, 2002. — С. 71-85

У статті висвітлено значення Перемишльської землі в економічному житті Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, подано аналіз розвитку господарства населення регіону та прослідковано його взаємозв'язки з населенням суміжних територій. Перемишльська земля знаходилась у південно-західній частині Київської держави, згодом - Галицько-Волинського князівства, що сприяло економічним зв'язкам з Польщею та Угорщиною. Тісні контакти були з сусідніми землями Київської Русі. Сільське населення Перемишльської землі займалося землеробством і тваринництвом. В карпатському регіоні застосовувалася підсічно-вогнева система землеробства. Були розвинені ремесла, особливо залізоплавильна справа, яка набула поширення в долинах рік Верещиця, Шкло, Сян. Значні поклади солі в підгірській частині Перемишльської землі сприяли соляному промислу, продукція якого йшла на експорт. Економічні відносини в ІХ-ХІІІ ст. у значній мірі залежали від політичної ситуації в краї.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.