Етимологічні розвідки. 9

/ наукова
стаття
Опис:
Мовознавство, 2010, № 1


У статті розглядається походження слів пазуха, пазити, пазур, пах / пахва, піхва (піхви). Усі ці слова не мають загальноприйнятої, надійної етимології. Багато уваги приділено реконструкції
первісного значення розгляданих слів, поясненню семантичного зв’язку між словами, які зіставляються, що дозволило цілком мотивовано віддати перевагу одній з існуючих етимологічних версій (щодо слів пазуха, пах / пахва, піхва) або запропонувати своє пояснення походження слова (щодо слів пазити, пазур).

Ключові слова: етимологія, реконструкція, первісне значення, праслов’янська форма, етимологічні версії, семантичний зв’язок, індоєвропейський корінь.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.