Етнікон «половці» у контексті реанімованої парадигми «половці — автохтони»: спроба полідисциплінарного аналізу

/ історична
стаття
Опис:
Гуржіївські історичні читання: Збірник наукових праць / Ред. кол.: В. А. Смолій, О. І. Гуржій, А. Г. Морозов та ін. – Черкаси: Вид. Чабаненко Ю. А., 2015. – Вип. 10. – 234 с. (До 100-річчя з дня народження Івана Олександровича Гуржія)


У статті акцентовано на необхідності зміни парадигми у про-
читанні природи половців. Запропоновано «реанімувати» попе-
редньо діючу – «половці-автохтони». Пояснено різницю між
«своїми» і «чужими» половцями. Визначено мотив до появи поло-
вецтва. Шляхом полідисциплінарного аналізу здійснено спробу про-
читання етнікону «половці» як самоназви. Презентовано версію:
основний потенціал половецтва складають іраномовні алани.
Ключові слова: половці-автохтони, етнікон «половці», ономас-
тикон «Половецька Земля», полідисциплінарність, алани, яси.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.