Ілюстративне наповнення воєнної енциклопедистики у дореволюційній Росії та СРСР: ідеологічний і змістовий контенти

/ наукова
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2021. – Вип. 23.


Процес створення науково-довідкових видань потребує напрацювань номенклатури певних методів і підходів, що визначається як теоретичним, так і практичним доробком попередніх воєнно-енциклопедичних видань, а також диктує необхідність аналізу імперської та радянської енциклопедичної традиції. У структурі воєнно-енциклопедичних статей важливе місце займає ілюстративний компонент, в якому окремим блоком представлений картографічний матеріал. Традиції, методи та підходи до використання ілюстративного контенту розглядаються на прикладі аналізу воєнних енциклопедій та словників Російської імперії та Радянського Союзу, який активно використовував напрацювання попередників енциклопедистів. Завдяки аналізу візуального наповнення в хронологічній послідовності воєнних енциклопедичних видань вдалося сформувати загальне розуміння причин, форм та методів, якими послуговувались редакційні колегії при вирішенні питань, пов’язаних з залученням ілюстративних матеріалів. За рахунок статистичних підрахунків залучених зображень можна відстежити запит та динаміку на візуальний сегмент таких видань. Короткий історичний екскурс в історію створення воєнних енциклопедичних серій дає змогу зробити висновок, що найбільш вдалим та знаковим проєктом стала приватна ініціатива І.Ситіна, яка через відсутність державної підтримки залишилася незавершеною, однак на десятиліття визначила вектор розвитку енциклопедичної справи в Росії. Разом з тим коротко презентована мотивація та причина відсутності ілюстративного матеріалу в окремих виданнях.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.