Індоєвропейські племена України епохи палеометалу

/ історична
стаття
Опис:
Кульбака В., Качур В.
Індоєвропейські племена України епохи палеометалу /Маріупольський гуманітарний інститут і ін./- Маріуполь: Рената, 2000 - 80 с.: іл.

В праці аналізуються археологічні матеріали з території України - спадщина матеріальної і духовної культури, яку залишили найдавніші індоєвропейські племена.
Обгрунтовується зв'язок окремих археологічних культур з деякими гілками індоєвропейської мовної родини. Вперше на археологічному грунті проводиться розподіл арійських племен на три групи: ішоарійців, давніх іранців та нуристайців.
На основі порівняльного аналізу та методу каліброваного радіовуглецевого датування доводиться, шо саме на теренах України проходило як зародження, так і найпошириніше розповсюдження та удосконалення колісного транспорту
в середовиші індоєвропейських скотарів. Тут же проходила доместикація коня, а також було винайдено найдавнішу в світі систему кінської упряжі. Виходячи з цих даних робляться висновки, шо територію України можна вважати пер­винним осередком індоєвропейської цивілізації, де вона і пройшла весь свій шлях від зародження, розвитку та розповсюдження по всій майбутній індоєвропейській ойкумені.
Робота розрахована на фахівшв-істориків, археологів, етнтографів, а також на тих, хто цікавиться індоєвропейською проблематикою

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.