Інформаційно-пропагандистська політика радянської влади в західних областях УРСР 1944–1947 рр. (на прикладі Станіславської області)

/ історична
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2017. – Вип. 126 (11).


Висвітлюється інформаційно-пропагандистська політика радянської влади у західних областях УРСР 1944–1947 рр. (на прикладі Станіславської області). Проаналізовано мережу органів, що займалися впровадженням радянської інформаційної політики. Проблема забезпечення керівними кадрами вирішувалася шляхом спрямування в західноукраїнський регіон партноменклатури з інших областей УРСР та СРСР. До нижчих ланок залучалося місцеве населення, яке перебувало під постійним контролем.

Зауважено, що ідеологічно-пропагандистська політика радянського уряду охоплювала усі сфери суспільного життя та здійснювала вплив на усі категорії населення. Стверджено, що заходи в ідеолого-пропагандистській політиці спрямовувалися на інформаційний супровід процесів радянізації і інтеграцію Станіславщини в суспільно-політичну, соціально-економічну, етноконфесійну і навіть ментальну матрицю радянської імперії.

Непримиренного характеру набула інформаційна війна між українським національно-визвольним рухом і комуністичним режимом на теренах Станіславщини. Головною метою радянської агітації було виховання неприйняття оунівської ідеології, формування негативного ставлення до ОУН(б) і УПА. Зазначено про використання ідеологічних штампів, а часом і фальшування інформації у повідомленнях про націоналістичне підпілля. Стверджено, що радянський режим поєднав масовану ідеологічно-пропагандистську обробку суспільної свідомості та військово-каральні заходи спрямовані проти повстанського руху і населення, що його підтримувало.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Vol 3. №01-02 (англ.) Стародавній Київ Археологія Києва. Дослідження і матеріали. Збірник наукових праць Батьківщина святого Володимира: Волинська земля у подіях Х століття (Міждисциплінарні нариси ранньої історії Руси-України) Боротьба дисидента Валентина Мороза із радянським режимом під час його другого ув'язнення (1970-1979) Роль України в інституалізації Співдружності Незалежних Держав

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.