Іноземні консули в УCРР (1919–1922 рр.)

/ історична
стаття
Опис:
Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 26: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017.


У статті висвітлено основні форми та проблеми діяльності іноземних консулів у Києві та «радянській столиці» Харкові впродовж лютого 1919 р. – грудня 1922 р. Досліджено основні форми і методи діяльності іноземних консульств в Українській СРР, виявлено особливості їх функціонування, з’ясовано особовий склад консульських установ і роль їх керівників у започаткуванні консульських зносин із УСРР та вплив на формування її міжнародних зв’язків. Охарактеризовано особи іноземних консулів (В.Дубинського, М.Дж.Мір-Тагієва, К.Цагарелі, Біт Шумуна та ін.), які репрезентували в радянській Україні Азербайджан, Вірменію, Грузію, Персію та інші країни. На підставі архівної інформації досліджено особливості взаємодії Народного комісаріату закордонних справ УСРР з іноземними представництвами та дії Головного політичного управління УСРР щодо реєстрації іноземних громадян. Розглянуто нормативні акти щодо становища іноземних підданих в Українській СРР та висвітлено роль іноземних консулів у забезпеченні контактів підданих їхніх держав із радянськими органами. Доведено, що іноземні консули в УСРР ставали жертвами репресивних органів.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.