«Юдео-більшовизм» як модель ідеологічної обробки місцевого населення райхскомісаріату «Україна» (1941–1944 рр.)

/ історична
стаття
Опис:
Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 4 (6) / Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років», Ін-т історії України НАН України. – К., 2014.


Здійснено аналіз пропаганди «юдео-більшовизму» як основи ідеологічної концепції гітлерівської окупаційної пропаганди, яка скеровувалася на місцеве населення райхскомісаріату «Україна». У результаті проведеного дослідження встановлено, що публікації окупаційної преси РКУ мали чітку антирадянську та антисемітську спрямованість, а також кілька типів пропагандистських матеріалів. Частина з них використовувалась із суто тактичних міркувань, зосереджуючись на розпалювання міжнаціональної ворожнечі та організацію участі місцевого населення у виявленні євреїв, які переховувалися від каральних структур окупаційної влади. Інша частина статей антисемітського спрямування мала більш віддалене, стратегічне завдання, що полягало в дискредитації радянського керівництва як бездумного та злочинного виконавця волі «світового єврейства». За допомогою антисемітської ідеології нацистська окупаційна влада намагалася залучити частину українського населення до співпраці або принаймні нейтралізувати його. Спираючись на морально-психологічні й світоглядні стереотипи маргіналізованої частини українського суспільства, нацистська пропаганда експлуатувала найгірші риси й почуття, скеровуючи їх на підтримку жахливого терору. Окупанти зуміли використати для поширення своїх людиноненависницьких ідей україномовну пресу – фактично єдине джерело друкованої інформації для мешканців окупованих територій.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.