Іван Кревецький в історико-культурному житті Львова

/ історична
стаття
Опис:
Краєзнавство. – 2021. – №1-2.


Мета дослідження полягає у з’ясуванні багатоаспектної діяльності І.Кревецького в історико-культурному житті Львова, а саме висвітлення його постаті як члена Наукового товариства ім. Шевченка, історика-краєзнавця, бібліотекаря, редактора та видавця. У науковому пошуку авторка спиралася на головні принципи історичної науки – об’єктивності й історизму. При визначенні структури студії використано проблемно-хронологічний підхід. Наукова новизна визначається тим, що авторкою на основі джерельної бази розкрито роль І.Кревецького в громадсько-культурному житті Львова, проаналізовано його різноаспектні науково-просвітницькі праці. Вченого представлено як популяризатора української культури, який залишив багату творчу спадщину з історії стародруків, перших друкованих книг, періодичних видань і книгозбірень Львова. У результаті аналізу джерел з’ясовано, що І.Кревецький був свідком та активним учасником національного та науково-культурного руху галицьких українців як випускник Української академічної гімназії у м. Львові, студент історичної групи філософського факультету Львівського університету, член національного товариства «Академічна громада», активний учасник історичного семінару М.Грушевського та Товариства прихильників української літератури, науки і штуки. Він брав участь у студентській боротьбі за український університет, де згодом здійснював педагогічну діяльність як керівник наукового семінару з військової історії в Українському (Таємному) університеті у Львові. І.Кревецький, будучи директором бібліотеки НТШ у Львові, комплектував фонди книгозбірні, організував роботу нових відділів. Вчений здійснював різнопланову редакційно-видавничу діяльність, працював як видавець, дописувач, рецензент, оглядач багатьох літературно-наукових видань, збірників, газет та журналів.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.