К вопросу о возможностях интеграции археологических и почвенных исследований (на примере городища Коробовы Хутора) (рос.)

/ наукова
стаття
Опис:
Хазарский альманах. – Харків, 2010–2011. – Т. 9.


На території археологічної пам’ятки городища Коробові Хутори (крайній південь лісостепу Середньоруського узвишшя) вивчено штучний модифікований рельєф та сполучені з ними ґрунти. Реконструйовано вигляд ландшафту та рельєфу в різні періоди існування городища. На підставі порівняння похованих та сучасних ґрунтів встановлено, що на початку ранньої залізної доби в ґрунтовому покрові досліджуваної території зберігалися ознаки степових умов ґрунтоутворення, що існували в бронзову добу. В період раннього середньовіччя (салтівська та роменська археологічні культури) і в більш пізні часи на території городища панували широколистяні ліси. Однак, виходячи з порівняння середньовічних та сучасних зразків деревини, кліматичні умови епохи салтівської культури були більш сприятливими для річного приросту лісової фітомаси. На підставі отриманих даних запропонована реконструкція профілю поверхні рельєфу південно-західного фасу городища на різних етапах його існування та використання населенням. Також пропонується реконструкція захисних споруд в різні періоди заселення городища.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.