Качибей на старинных картах (рос.)

/ історична
стаття
Опис:
Петрунь Ф. Е. Качибей на старинних картах / Фёдор Евстафьевич Петрунь. – [Одесса, 1928]. – С. 191-198. – Окр. відб.: «Записки общества естествоиспытателей», 1928, т. 44.

Одну из своих работ Фёдор Евстафьевич Петрунь (1894-1963) посвятил предыстории города Одессы. Это известная статья «Качибей на старинных картах», которая и сегодня широко используется многими исследователями и учёными. Автор ссылается на труды отечественных и зарубежных авторов, которые в разное время касались этого вопроса: А. И. Маркевича, Ф. И. Бруна, Ван Кельна, С. Сарницкого и др. Кажется, Фёдор Евстафьевич не обошёл ни одного картографического источника, в котором фигурировали названия той местности, которая в 1794 году становится городом Одессой. Приводятся различные варианты названия этого города: Koczubi, Coczubi, Kotschoubey, Гаджибей, Качибея, Хаджибей, Port Koga-Bey.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.