Канів: етнокультурний ресурс

/ наукова
стаття
Опис:
Народна творчість та етнологія: №4 / НАНУ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського. – К., 2019.


У повідомленні розглядається історико-культурна спадщина м. Канева в контексті розвитку ресурсної бази етнотуризму. Аналізуються сучасні форми її збереження та презентації. Етнотуризм сьогодні є однією з поширених альтернативних форм туризму, що покликана привернути увагу до історико-культурної спадщини народу чи етнічних меншин. Канів – районний центр у Черкаській області України – давно є туристичним центром та місцем історичної пам’яті завдяки розміщенню в ньому Шевченківського національного заповідника. Експозиції місцевих музеїв (Канівського музею народного декоративного мистецтва, Історичного музею, Музею природи Канівського природного заповідника) знайомлять відвідувачів з історією, традиційною культурою та мистецтвом краю. Міська забудова (приватні будинки, пам’ятки архітектури) вписується в особливий гористий ландшафт місцевості. Не так давно відкриті садиби «зеленого» туризму в місті долучають гостей до місцевих обрядів, кулінарних традицій. Місця пам’яті в центрі Канева здебільшого пов’язані з військовими подіями: Другою світовою війною, війною Афганістані, російсько-українською війною. На знак пам’яті про земляків, які загинули в зоні АТО, збудовано капличку. Численні заходи, пов’язані з популяризацією народної культурної спадщини, щорічно проводяться Шевченківським національним заповідником. У місті вже чотири роки поспіль відбуваються Міжнародний канівський кінофестиваль, Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасної музики та мистецтва «Sheva Fest».

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.