Католицька Акція як мирянський рух в Українській Греко-Католицькій Церкві (1930–1939 роки)

/ історична
стаття
Опис:
Ковчег. Науковий збірник із церковної історії. Місіонер. – Львів, 2007.


На тлі масової активності ліберальних рухів кінця XIX початку XX ст. в Європі активно діяв католицький суспільний рух, що знаходився під патронатом Католицької Церкви. Згодом, він отримав назву Католицька Акція, стаючи важливим чинником на боці Апостольського престолу у протистоянні з різними ідеологіями. Починаючи із країн Західної Європи (Італія, Франція, Бельгія, Німеччина) католицький рух та його світогляд знайшов активних прихильників і в Центрально-Східній її частині. З моменту здобуття Польщею незалежності (1918) Римо-Католицька Церква активно підтримувала розвиток католицьких товариств, аж до впровадження у 1930 році Католицької Акції. Виключенням не була і Греко-Католицька Церква, яка в 1931 році впровадила в Галицькій метрополії Католицьку Акцію на чолі з Генеральним Інститутом Католицької Акції у Львові. Згодом було засновано ще кілька товариств, що входили в структури Католицької Акції, а саме Католицька Акція Української Молоді та Католицька Акція Української Жіночої Молоді, які можна вважати одними з наймасовіших організацій в українському католицькому русі першої половини XX ст. Діяльність польської та української Католицької Акції була припинена в наслідок окупації Східної Галичини Червоною армією у 1939 році.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.