Київські некрополі комбатантів 1-ї Чехословацької окремої бригади та 1-го Польського окремого зенітно-артилерійського дивізіону

/ наукова
стаття
Опис:
Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 1 (23) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2019.


Друга світова війна призвела до повної руйнації міжнародної політико-правової конструкції, старанно вибудуваної в міжвоєнні часи. Це стало каталізатором пошуків нових точок дотику в міждержавних відносинах, що докорінно змінило попередню світову систему координат.

Яскравим прикладом ситуативної співпраці під час війни було створення чехословацького та польського національних формувань у складі Збройних сил СРСР, які з боями пройшли теренами України.

У статті висвітлюється історія створення військових поховань комбатантів 1-ї Чехословацької окремої бригади та 1-го Польського окремого зенітно-артилерійського дивізіону, які відзначилися в боях за м. Київ. На основі наявних джерел зроблено спробу прослідкувати перетворення захоронень від початку їхнього виникнення до сьогодення. Оперуючи напрацьованою методологією з пошуку інформації про людські військові втрати, науковці музею з’ясували відомості про 59 вояків 1-ї Чехословацької окремої бригади та 42 воїнів 1-го Польського окремого зенітно-артилерійського дивізіону, загиблих і похованих у м. Київ.

Дослідження географії поховань комбатантів (а серед них й етнічних українців) на теренах нашої держави дає змогу простудіювати тогочасні комемораційні практики, умовно персоніфікувати бойовий шлях цих частин, а також рельєфніше окреслити антропоцентричний складник Другої світової війни.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.