Кравецький цех і мода в ранньомодерному Львові (XVI–XVIII ст.)

/ історична
стаття
Опис:
Паславська, Н. О. (2020). КРАВЕЦЬКИЙ ЦЕХ І МОДА В РАННЬОМОДЕРНОМУ ЛЬВОВІ (XVI–XVIII СТ.). Zaporizhzhia Historical Review, 2(54).


Публікація акцентує увагу на виробничій складовій діяльності кравецького цеху у Львові в XVI–XVIII ст. Закупівля і розподіл сировини, кравецька челядь і виробничі запити перебували під контролем цехмістрів та старших цеху. В цеху існувала спеціалізація виробництва між кравцями різних національностей. Відмінні професійні обов’язки мали також майстри та їхні челядники. Від наявного асортименту тканин, їхньої якості, удосконалення майстерності та знарядь для крою й шиття залежав розвиток кравецької галузі виробництва. Одежа слугувала не лише для щоденних практичних цілей, а й для підкреслення майнового та соціального статусу особи. Кравці у своїй роботі враховували як побажання клієнтів, так і модні тенденції у своїй галузі. Виконуючи свою роботу, кравці творили модну палітру ранньомодерного Львова.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.