Криза політики мультикультуралізму в Європі: причини та наслідки

/ наукова
стаття
Опис:
Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Історія. Політологія. – 2017. – Вип. 19.


У статті розглянуто особливості розвитку сучасних західноєвропейських держав в умовах зростання критики політики мультикультуралізму, механізмів та проблем імплементації відповідної політики провідними країнами Європи на національному рівні. Визначено, що упродовж останніх років політика мультикультуралізму все частіше є викликом та загрозою національній ідентичності держав-членів ЄС. Труднощі пов’язані із втіленням ідеології мультикультурного суспільства у європейських реаліях полягають у необхідності формування спільної європейської ідентичності, яка задовольняє інтереси далеко не всіх мешканців ЄС. Проаналізовано етапи становлення політики мультикультуралізму, її моделі та основні напрями. Розкрито способи імплементації політики мультикультуралізму у провідних державах Європи. Зазначено, що криза політики мультикультуралізму виникла внаслідок порушення принципів громадянської інтеграції, нівелювання якими, в свою чергу, руйнує багатовікові культурні традиції розвинених національних держав. Висвітлено ставлення європейського населення щодо доцільності ведення мультикультурної політики. З’ясовано, що політика мультикультуралізму в Європі стала підґрунтям для актуалізації інших соціальних та політичних питань: імміграції, ідентичності, політичного розчарування, занепаду робітничого класу. Окрім цього, криза політики мультикультуралізму великою мірою пов’язана з надмірним напливом мігрантів в Європу, які в подальшому не бажають асимілюватися та продовжують жити за своїми правилами, відкидаючи культуру приймаючої країни. Увагу акцентовано на наслідках кризи політики мультикультуралізму в Європі, до яких належать послаблення соціальної згуртованості, криза національної ідентичності та зниження довіри громадськості. Зроблено висновок про те, що наслідками кризи політики мультикультуралізму в ЄС є фрагментація суспільства, відчуженість національних меншин та невдоволення місцевих громадян Європи. Виокремлено рекомендації європейським державам щодо недопущення ескалації кризи мультикультуралізму на континенті.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.