Кто обитал в Сухой Гомольше в хазарское время? (рос.)

/ історична
стаття
Опис:
Хазарский альманах. – Харків, 2009. – Т.8.


Дану статтю присвячено проблемі походження трупоспалень салтівської культури в басейні Сіверського Дінця, еталонним з яких є кремаційний могильник поблизу с. Суха Гомольша, що має безпосереднє відношення до фортеці і поселення хозарського часу в тому ж районі. Порівняльний аналіз археологічного матеріалу дозволив виявити аналоги як на Північно-Західному Кавказі (синхронні могильники Борисовський, Дюрсо тощо) та в Північному Причорномор’ї (поховальні комплекси кінця VІІ – VІІІ ст. біля Вознесенки і Глодосс), так і в Центральній Азії, але часів Першого Тюркського каганату. Аналіз політичної ситуації дозволив пов’язати трупоспалення Східної Європи раннього хозарського часу з одним із племен західних тюрк ютів, які у VІІІ ст. могли бути переселені хозарською адміністрацією зі степів у лісостепове Подоння і на Північно-Західний Кавказ для контролю над ситуацією на північно-західних і південно-західних кордонах Хозарського каганату. У результаті, могли виникнути поселення і кремаційні могильники в Сухій Гомольші і Дюрсо. Другим етнічним компонентом серед населення Сухої Гомольші могли бути слов’яни із лісостепового Подніпров’я, про що може свідчити близькість деяких керамічних виробів із Сухої Гомольші з посудом Пастирського городища передхозарського часу.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.