Львівський кравецький цех в XVI – першій половині XVII ст.: підмайстри та їхнє братство

/ історична
стаття
Опис:
Паславська Н. Львівський кравецький цех в XVI – першій половині XVII ст.: підмайстри та їхнє братство / Н. Паславська // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Історія. - 2016. - Вип. 2(1). - С. 14-18


Публікація присвячена темі організації братства підмайстрів в кравецькому цеху в Львові.
Підмайстри були чисельною групою в кравецькій корпорації, на них лягало основне навантаження в
роботі під керівництвом майстра, а ступінь підмайстрівства був необхідним етапом для здобуття
статусу майстра – повноправного члена цеху. Розглядаються причини та ґенеза створення
братства, надання окремого статуту, принципи організації праці та дозвілля кравчиків, права та
обов’язки підмайстрів, покарання за порушення цехового устрою.
Ключові слова: кравецький цех, братство підмайстрів, кравці, майстри, підмайстри.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.