Львівський осередок українських консерваторів у 20-30-х роках XX століття

/ історична
стаття
Опис:
Львів: місто - суспільство - культура: Збірник наукових праць / За редакцією Олени Аркуші й Мар'яна Мудрого. — Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2007. — Т. 6: Львів - Краків: діалог міст в історичній ретроспективі. — (Вісник Львівського університету. Серія історична. Спеціальний випуск 2007). — С. 480-490

У міжвоєнний період ідеологія українського консерватизму зазнала суттєвих змін під впливом реакції на поразку у визвольних змаганнях. Формування ідейних та організаційних засад українського неоконсервативного руху відбувалося навколо редакцій львівських часописів "Політика" й "Нова Зоря", а головними ідеологами цього напряму виступили Степан Томашівський і Осип Назарук. Український консервативний рух розвивався в тісній взаємодії з релігійними об'єднаннями, зокрема позапартійною Українською християнською організацією. У площині політичної тактики українські консерватори домагалися автономії західноукраїнських земель у складі Польщі, яку розглядали як перехідний етап до здобуття української державності. Взірцем для них виступали польські краківські консерватори. Надії львівського осередку консерваторів поширити свій вплив на українську громадськість не виправдалися. Утворена 1930 року Українська католицька народна партія була організацією слабкою, а територіально фактично замкнутою в межах Станіславської єпархії ГКЦ. Політичний вплив неоконсерваторів обмежувався редагованим О.Назаруком часописом "Нова Зоря".

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.