Літописна Берладь на кордоні землеробської та кочівницької цивілізацій Центрально-Східної Європи

/ історична
стаття
Опис:
Хазарский альманах. – Харків, 2009. – Т. 8.


Комплексний аналіз лаконічних відомостей джерел дозволяє висловити припущення, що у межиріччі Серета, Дністра та Нижнього Дунаю у період розвинутого Середньовіччя мешкало значне за чисельністю осіле населення, яке перебувало у взаємодії як з державами Східної і Центральної Європи, так і кочівниками Північного Причорномор’я. У ХІІ – першій половині ХІІІ ст. представники цього населення згадуються за назвами «берладників», «бродників», «подунайців», «галицьких вигінців». У період правління галицьких князів Володимира Володаревича, Ярослава Володимировича та Романа Мстиславича згаданий регіон знаходився під контролем Галицького (Галицько-Волинського) князівства, а в першій половині ХІІІ ст. на нього намагається поширити свій вплив Королівство Угорщина.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 3 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 5 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 2 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 7

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.