М. Грушевський і конфлікт 1911 – 1913 рр. в науковому товаристві імені Шевченка: проблема в сучасній українській історіографії

/ історична
стаття
Опис:
Романцова Н. І. М. Грушевський і конфлікт 1911 – 1913 рр. в науковому товаристві імені Шевченка: проблема в сучасній українській історіографії / Н. І. М. Романцова // Вісник Маріупольського державного університету. Серія : Історія. Політологія. - 2015. - Вип. 13-14. - С. 159-165.


У статті досліджено історіографічний аспект питання щодо причин та
обставин конфлікту, який розгорівся в НТШ протягом 1911 – 1913 рр. На
історіографічний основі з’ясовано роль М. Грушевського, С. Томашівського та інших
вчених у цьому конфлікті. Визначено місце зазначених подій в контексті тогочасного
галицького політикуму. Історіографічний аналіз надав можливість виявити намагання
сучасних українських вчених Л. Винара, І. Гирича, В. Гориня, Я. Дашкевича, О.Романіва
та інших істориків-грушевськознавців дати об’єктивну оцінку цієї колізії.
Ключові слова: М. Грушевський, «Наша політика», конфлікт в НТШ, сучасна
українська історіографія, історіографічні оцінки.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.