Михайло Грушевський і археографія у Науковому товаристві ім. Шевченка (1894–1913 рр.)
Мирон КапральАндрій Фелонюк
/
історична
стаття
Опис:
Капраль М., Фелонюк А. Михайло Грушевський і археографія у Науковому товаристві ім. Шевченка (1894–1913 рр.) // Михайло Грушевський: Студії та джерела. Кн. 2 / За ред. І. Гирича. – К., 2019. – С. 7-51.
М. Грушевський був автором ідеї археографічних пошуків і видань в НТШ. Для їх ефективної реалізації ним створено Археографічну комісію, започатковано два серійних видання, організовано едиційні експедиції його учнів та колег. Вчений був головним редактором всіх видань комісії, а також автором двох записок про видання джерел до української історії (1894) загалом та козацтва (1905) зокрема. Реалізація археографічних проектів відбувалася трьома етапами: евристичним (проведення археографічних експедицій з метою пошуку рукописних матеріалів), камеральним (опрацювання виявлених документів) та едиційним (підготовка збірників до видання).
Протягом майже двадцяти років археографічної роботи у НТШ М. Грушевський вміло організовував людей задля досягнення мети — публікації джерельних матеріалів з історії України за програмою, що враховувала вимоги національної науки, яка тоді стрімко розвивалася головним чином зусиллями членів НТШ на чолі з найвидатнішим істориком.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.