Модернізація чи трансформація? Соціальне життя українського міста на прикладі громади львівських шевців XVII–XVIII століть

/ історична
стаття
Опис:
Капраль М. Модернізація чи трансформація? Соціальне життя українського міста на прикладі громади львівських шевців XVII–XVIII століть // Київська Академія. – К., 2014-2015. – Вип. 12. – С. 241-256.

У львівському шевському цеху XVII–XVIII століть не бачимо людей попередньої епохи Відродження, типу братів Рогатинців чи Красовських, які, вийшовши з ремісничого середовища, очолили відому братську мирянську реформу, що дала вагомі плоди в ділянці освіти та культури не тільки в етнічних українських, а й білоруських землях Речі Посполитої. Можна стверджувати, що деколи вони випереджали свій час, усуваючи соціальні бар’єри, налагоджуючи понадстановий суспільний діалог, надихаючись вищими ідеалами громадського та національного блага. Однак не можна сказати, що на цьому фоні шевський цех міста, як і весь львівський загал містян другої половини XVII–XVIII століття, був цілком архаїчним, консервативним, традиційним. У міському середовищі прищеплювалися перші елементи нового порядку, що й допомогло йому адаптуватися до новітніх реалій ХІХ століття. Саме львівський шевський цех — найчисленніша міська корпорація — став прикладом непомітних, але принципових трансформацій, котрі дозволили йому зберегти чільні позиції серед місцевого ремісництва і в наступні історичні періоди.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.