Монетні двори Австрії як центри емісій для Буковини (1774–1853)

/ наукова
стаття
Опис:
Історико-географічні дослідження в Україні: Збірник наукових праць / НАН України. Інститут історії України. – 2006. – Вип. 9.


Статтю присвячено австрійській монетній продукції, що поступала з 1774 р. на Буковину з основних монетних дворів Австрії (Відень, Кремніца, Карлсбург, Прага, Надьбаня, Гюнцбург, Галь). Надходження монетної продукції координувалося Надвірною палатою, що була законодавчим та регулюючим органом, та Головним монетним відомством, яке займалося технологічним контролем якості продукції. Завдяки координованій співпраці цих відомств, спрямованої на організацію монетних дворів, монархія забезпечувалася необхідним обсягом продукції, кількість якої була в основному вирахувана автором на архівних матеріалах для кожного періоду. Крім того, автор визначив (на основі опрацювання 7000 монет, знайдених на Буковині), орієнтовні обсяги монетної продукції, що поступали на Буковину з цих монетних дворів за періоди правління Марії Терезії, Йосифа ІІ, Леопольда ІІ, Франца І, Фердинанда І та Франца Йосифа І.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.