«Мова ворожнечі» в російсько-українській війні 2014–2015 років та національна самосвідомість українців

/ наукова
стаття
Опис:
Historical and cultural studies \ Історико-культурні студії. – Volume 2, Number 1. – Львів: Національний університет «Львівська політехніка», 2015.


Розглянуто проблему розширення лексичного складу “мови ворожнечі” під час російсько-української війни 2014–2015 рр. Досліджено причини поширення пейоративів із коренем “укр.” (“укри”, “укропи”) та обґрунтовано неприйнятність переймання образливої назви “укроп” свідомими українцями, а також доведено невідповідність емблем з кропом на одностроях українських вояків традиційній національній рослинній та військовій символіці. Вказано, що вживання російських нецензурних висловів в антипутінських слоганах і абревіатурах, що з’явилися під час війни 2014–2015 рр., ображають національну гідність українців, які вживають ці вирази.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.