Музейні збірки Мінська у Картотеці власності мистецьких об'єктів (1945–1952) Мюнхенського центрального збірного пункту

/ наукова
стаття
Опис:
Український археографічний щорічник. – К., 2018. – Вип. 21/22.


У статті разглядається доля збірок Національного історичного музею та Національного мистецького музею Республіки Білорусь у Мінську. За даними Картотеки власності мистецьких об’єктів висвітлюється вивіз культурних цінностей німецькими організаціями та їхня реституція після війни з Мюнхенського центрального збірного пункту. Простежуються подальші шляхи вцілілої спадщини. За допомогою картотеки робиться спроба виявити, що з реститованих культурних цінностей зберігається сьогодні у музеях Мінська. Результати дослідження дають змогу провадити подальшу працю з ідентифікації музейних експонатів як зі збірок на терені Республіки Білорусь, так і за її межами.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.