Наказано не знати: Українські археологи в лещатах тоталітаризму

/ історична
альбом
Наказано не знати: Українські археологи в лещатах тоталітаризму
Опис:
Тривалий час українська археологія перебувала в умовах жорсткої цензури з боку політичних режимів держав, до складу яких входили українські землі. Тому як галузь, що впливала на національний наратив та усвідомлення власної ідентичності, мала бути не лише підконтрольною, а й відповідати певній ідеології.

Репресії проявлялися у створенні несприятливих для роботи й життя умов, забороні займатися професійною діяльністю, переслідуваннях за етнічною приналежністю чи за політичним мотивами, ув’язненні, ізоляції в психіатричних лікарнях, таборах та фізичному знищенні.

Вулична виставка «Наказано не знати: Українські археологи в лещатах тоталітаризму» присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття. Ці люди репрезентують репресовані цілі покоління українських учених-археологів, які налічують десятки чи навіть сотні імен.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Стрибок у ніщо (вид. 1969) Український портрет XVI — XVIII століть [Каталог-альбом] Графіка в бункрах УПА Живопис, графіка Київ вчора й сьогодні / Кіевъ вчера и сѣгодня Київ: Фотоальбом

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.