Національні громадські об'єднання на початку 20-х рр. ХХ століття

/ наукова
стаття
Опис:
Ґілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2014. – Вип. 85 (6).


На основі архівних матеріалів, періодичних видань та монографій аналізується становище небільшовицьких національних громадських об’єднань на початку 20-х рр. ХХ століття. Визначається їх структура, основні напрямки впливу на національні громади України. Зроблено висновок, що на території Української СРР у 20-ті роки існувало ряд громадських організацій національних меншин. Вони були невід’ємною частиною суспільно-політичного та економічного життя національних меншин. Держава тримала процес розвитку громадської ініціативи різних національних груп у певних рамках і контролювала їх вплив на місцеве населення та місцеві органи влади, що стало причиною появи спеціального виборчого закону та ряду інструкцій щодо обмежень у праві обирати і бути обраним. В другій половині 1920-х років компартійні органи ліквідували шляхом заборон та репресій керівного активу всі національні громадські об’єднання в СРСР.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.