Національно-визвольні змагання як випробування меж традиційної жіночості: жіночий досвід у національному підпіллі 1940–1950-х років

/ історична
стаття
Опис:
Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 48. – К., 2016.


Участь і внески українських жінок у національно-визвольний рух на західно-українських землях у 1940–1950-х рр. вивчені недостатньо. На основі аналізу численних особистих (письмових та усних) спогадів колишніх підпільниць ця стаття розкриває різноманітні функції та ролі жінок у діяльності підпільних організацій. Особлива увага приділена гендерним аспектам підпілля. Жіночий досвід участі в ОУН та УПА суттєво підважив традиційні уявлення про жіночність, осердям якої вважалося материнство та сімейні обов’язки. Хоча жіночий вклад у боротьбу зазвичай розглядають як малозначущий і допоміжний, різноманітний досвід, набутий жінками в умовах збройного протистояння, суттєво трансформував їхню дієздатність у національно-державному проекті.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.