Наукова діяльність українських вчених Західної Волині у міжвоєнний період ХХ ст.

/ історична
стаття
Опис:
Ґілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2014. – Вип. 84 (5).


Розглянуто матеріали наукових доробків волинських вчених та відображено їх роль в історії національного відродження України. Важливе місце у наукових пошуках дослідників займали краєзнавчі розвідки. Джерельною базою статті стали матеріали вітчизняних архівів. Мета статті – проаналізувати наукову діяльність українських вчених міжвоєнної Західної Волині ХХ ст. У дослідженні були використані проблемно-хронологічний, біографічний, “текстової епохи” та інші методи.

Важливо підкреслити, що наукову працю вчені поєднували з громадсько-політичною діяльністю. Зауважимо, що на території Волинського воєводства не працювали українські наукові установи, тому відповідна база для наукових досліджень була відсутня. Це гальмувало розвиток науки або спрямовувало її в русло лише гуманітарно-суспільних напрацювань, обминаючи інші галузі.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.