Образотворчі напрями в діяльності майстрів західноукраїнського малярства XVI-XVII століть

/ історична
стаття
Опис:
Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХХVII. Праці Секції мистецтвознавства. — Львів, 1994. — С. 57-87

Творчі зусилля майстрів українського живопису XVI-XVII ст. були спрямовані як на мистецтво, так і на маловивчені "роботи малярські". Розглядаються уцілілі пам'ятки монументального мистецького живопису (львівські церкви; костели та синагоги; парадні зали княжих замків - у Стрию, Яворові; будинки міського патриціату; львівської ратуші); а також розписи дерев'яних церков (Потелич, Судова Вишня, Дрогобич, Сихів, Новоселище на Закарпатті, а також у підпольських селах). Відомі пам'ятки і станкового живопису за цей період, численні іконостаси, ікони, окремі вівтарі. З початку XVII ст. з'являються ікони на полотні, а також плащаниці, колтрини та корогви, зокрема надгробні. Збереглися ікони на блясі та міді. Серед майстрів-іконописців також було поширене копіювання чудотворних ікон. XVI-XVII ст. - це час найбільшого поширення епітафій. Портрет в епітафії став основою для становлення світського портретного живопису - єдиного світського жанру, який набув значного поширення у давньому українському малярстві західноукраїнського регіону; щойно починають поширюватися жанри баталії та історичного живопису, і т.зв. "ландшафти"; розвивається книжкова мініатюра.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.