Образотворчі традиції на заході Українського Лісостепу в VІІ – напочатку VІ ст. до нар. Хр.: витоки і причини трансформації
Микола Бандрівській
/
історична
стаття
Опис:
Археологический альманах. – 2010. – №21.
У статті аналізуються предмети з поселень та могильників середньодністровської (західноподільської) групи, які прикрашені зображеннями частин тіл тварин, птахів та ін. Зроблено спробу обґрунтувати існування на заході Українського Лісостепу ранньої і пізньої релігійно-образотворчих традицій. В ранній з них особливо відчутними були центральноєвропейські і, в меншій мірі, вже затухаючі егейсько-анатолійські (в т.ч. хетські) впливи. Натомість, в пізній, реформованій на середньодніпровській та передкавказьких територіях, простежуються впливи з урарто-асирійського середовища. Носії ранньої і пізньої релігійно-образотворчих традицій могли представляти собою на Середньому Дністрі, як припускаємо – історичній Невриді, пласт місцевої лісостепової вершницької аристократії, для задоволення потреб якої й виготовлялися художньо оздоблені речі.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.