Огляд радянських історіографічних досліджень нацистського окупаційного режиму на території України (1941–1944 рр.)

/ історична
стаття
Опис:
Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 3 (25) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2019.


У статті здійснено історіографічний аналіз досліджень радянської доби. За років війни проблематика соціально-правових вимірів окупаційної повсякденності практично не розглядалася. У перші повоєнні роки в поле зору науковців потрапляли проблеми функціонування німецьких та місцевих органів влади в різних окупаційних зонах. Певні зміни в проблемі реконструкції окупаційного режиму відбулись у 1960–1980-х роках. Але далі розкриття злочинів, скоєних гітлерівцями на окупованих теренах України, та безправного становища населення автори праць не йшли. У статті автор доходить висновку, що для радянського історіографічного періоду вивчення проблеми функціонування гітлерівської окупаційної адміністрації в райхскомісаріаті «Україна» та військовій зоні були характерними: стагнація наукового пошуку, панування ідеологем «морально-політичної єдності радянського суспільства», «єдності народу і партії», «відданості ідеалам соціалізму», патріотизму та масового руху Опору.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 3 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 5 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 1 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 6. Книга 2 Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку. Випуск 7

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.