Особливості інституціоналізації еліти в процесах модернізації політичної системи Іспанії (1975–2000)

/ наукова
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2019. – Вип. 140 (1). Ч. 3. Політичні науки.


В умовах глобального розвитку процеси модернізації політичних систем сприяють здійсненню структурно-змістовних перетворень з метою адаптації до викликів навколишнього середовища. Це актуалізує потребу вивчення суб’єкта модернізаційної діяльності, який в ході інституціоналізації набуває необхідних ресурсів та процедур для її ефективного здійснення. Процеси інституціоналізації політичної еліти обумовлюються: професіоналізацією політичної сфери; суспільною потребою щодо визначення та практичної реалізації правил взаємодії; необхідністю легітимації статусу та процедури діяльності; наявністю структурно-функціонального потенціалу. Оцінювання рівня інституціоналізації еліти в процесах модернізації політичної системи здійснюється на основі критеріїв адаптивності, складності, автономії, згуртованості, конгруентності, ексклюзивності.

Високий рівень інституціоналізації політичної еліти Іспанії у процесах модернізації дозволив забезпечити відповідний рівень демократичності суспільно-політичного розвитку, закріпивши провідне становище в світовій політиці. Цьому сприяли: 1) наявність прозорих правил інкорпорації та внутрішньоелітної взаємодії, їх відповідність Конституції; 2) використання структурно-функціонального потенціалу та ресурсів для підвищення стандартів суспільного життя; 3) вироблення ідей та символів, направлених на консолідацію суспільства заради досягнення стратегічної мети; 4) ініціювання стратегічного проекту модернізації; 5) послідовність процедури практичної реалізації та оптимізації проекту за допомогою політичних технологій. Досвід інституціоналізації політичної еліти Іспанії є досить актуальним для України.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.