Останні гетьманці: діяльність братів Сахно-Устимовичів в українському військовому русі 1917–1920 рр.

/ історична
стаття
Опис:
"З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ" №1 (53) 2020


Метою статті є реконструкція біографічних даних активних діячів Української революції 1917–1921 рр. братів Василя та Олександра Сахно-Устимовичів.

У дослідженні використані загальнонаукові та історичні методи. Автор застосував біографічний метод, що дозволив дослідити долі представників родини Сахно-Устимовичів у 1917–1920-і рр. Методи герменевтики та критичного аналізу історичного джерела були провідними під час роботи з виявленою архівно-кримінальною справою Василя Сахно-Устимовича.

На підставі виявленої архівно-кримінальної справи на Василя Олександровича Сахно-Устимовича, вдалося висвітити роль родини Сахно-Устимовичів в Українській революції. Щонайменше троє представників роду – Микола Миколайович Сахно-Устимович, Олександр Олександрович та Василь Олександрович Сахно-Устимовичі – брали активну участь в українському русі у 1917–1921 рр. Так, спираючись на архівні документи, були встановлені нюанси загибелі голови Ради Міністрів Української Держави Миколи Миколайовича Сахно-Устимовича.

Олександр Сахно-Устимович брав участь в організації українських військових підрозділів, упродовж тривалого періоду був довіреним помічником П.Скоропадського. Василь Сахно-Устимович очолював Власний Гетьмана конвой. У 1919 р. брати намагалися ініціювати створення окремих українських підрозділів у складі Добровольчої армії Антона Денікіна. Втім, усі їхні спроби наразилися на протидію керманичів російського «білого руху», особливо генерала Денікіна, який заперечував право українців на розбудову власної державності.

Після поразки, якої зазнали білогвардійці у боротьбі із більшовиками, та їхньої евакуації з Криму, брати Сахно-Устимовичі також були змушені залишити Україну. Але вони продовжили боротися із більшовизмом у складі емігрантських організацій.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Vol 3. №01-02 (англ.) Стародавній Київ Археологія Києва. Дослідження і матеріали. Збірник наукових праць Батьківщина святого Володимира: Волинська земля у подіях Х століття (Міждисциплінарні нариси ранньої історії Руси-України) Боротьба дисидента Валентина Мороза із радянським режимом під час його другого ув'язнення (1970-1979) Роль України в інституалізації Співдружності Незалежних Держав

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.