Освітня реформа Петра Могили і утвердження бароко в українській поезії

/ історична
стаття
Опис:
Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХХІV. Праці Філологічної секції. — Львів, 1992. — С. 7-24

Розвиток української книжної поезії у XVII-XVIII ст. тісно пов'язаний з розвитком освіти. Поезію цієї доби часто називають "шкільною", бо в центрі усіх основних вогнищ літературного життя перебувала школа — монастирська, меценатська, братська чи така, що поєднувала ідейно-організаційні засади різних типів, як Києво-Могилянська колегія. Виникнення останньої знаменує собою початок зрілого бароко в українській культурі. Українське літературне бароко, розвиваючись переважно на "середньому" стильовому рівні, насамперед у шкільному середовищі, у більшості своїх виявів не доходить до формалістичних крайнощів, притаманних "високому", двірському, аристократичному бароко. Про це свідчить ідейно-тематичний спектр таких творів, якими починається період зрілого бароко — "Євхаристиріон" Софронія Почаського, анонімна (колективна) "Евфонія" і "Еводія" Григорія Бутовича,

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.