Перепис Подільського козацького полку 1659 року

/ історична
стаття
Опис:
Крикун, Микола. Перепис Подільського козацького полку 1659 року // Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХL. Праці Комісії спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін. — Львів, 2000. — С. 503-29

23 жовтня (ст. ст.) 1659 р. у десять полків російські власті відрядили "дворян" з метою "к вере приводить всяких жителей". З результатів діяльності цих осіб зберігся лише документ, у якому йдеться про приведення до присяги в грудні того ж року населення Подільського козацького полку. Він зберігається у Російському державному архіві давніх актів у Москві і являє собою писаний рукою однієї особи чистовий варіант з незначною кількістю виправлень та, можливо, вставок. З огляду на брак у ньому наприкінці підпису (підписів), можна припустити, що це копія. Власного заголовка джерело не має. На ненумерованому аркуші, що передує йому, міститься такий запис, письмо якого видає, що зроблено його десь у другій половині XVIII ст. Судячи з імен і прізвищ (прізвиськ), помітну частину людності полку становили виходці з Молдови або їхні нащадки. Особливо це зауваження стосується козаків Могилівської сотні та міщан Могилева. Наведена далі публікація перепису Подільського полку 1659 р. повністю передає його зміст. З погляду палеографії подільський перепис являє собою типовий для діловодства Московської держави середини XVII ст. документ. У публікації збережено орфографію "оригіналу". Матеріал містить додаток - перепис Подільського полку, здійснений у зв'язку з приведенням його населення (козаків, міщан і селян) до присяги на вірність російському цареві. Матеріал містить примітки.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.